1η Παιδαγωγική Συνάντηση

Η 1η Παιδαγωγική Συνάντηση του Σχολείου μας

Η 1η Παιδαγωγική Συνάντηση του Σχολείου μας με θέμα: «Παιδιά και Γονείς μια Σχέση με ή χωρίς Προβλήματα» πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 21/2/2018 στις 6:30 μ.μ.. Το θέμα ανέπτυξε η κ. Μαρία Υποφάντη ψυχολόγος του Νοσοκομείου Αγ. Παντελεήμων με τη συμμετοχή του Σχολικού Συμβούλου κ. Ιωάννη Κατσαρού και των Γονέων και Κηδεμόνων. Αναπτύχθηκε συζήτηση που προέκυψε μέσω των ερωτήσεων που εκφράστηκαν. Ήταν μια συνάντηση εποικοδομητική.
Στην ίδια συνάντηση παρουσιάστηκε και ο Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας του Σχολείου μας. Ένας Κανονισμός που συμβάλλει στην εύρυθμη λειτουργία της Σχολικής Κοινότητας και στην ομαλή πορεία της Σχολικής ωριμότητας των Παιδιών.
Ευχαριστούμε του Γονείς και η συμμετοχή τους μας δίνει τη δυνατότητα για μια 2η παιδαγωγική συνάντηση στο μέλλον.