Επίσκεψη συγγραφέα στο σχολείο μας

Την Πέμπτη 29 Μαρτίου 2018, επισκέφτηκε το σχολείο μας η συγγραφέας κ. Μαρία Ρουσάκη . Η συγγραφέας  ξενάγησε τους μαθητές στο φανταστικό κόσμο των βιβλίων της και συζήτησε με τους μαθητές της Α’ και της Β’ τάξης για το περιεχόμενο των βιβλίων που διάβασαν καθώς και για τη διαδικασία έμπνευσης και συγγραφής μιας ιστορίας.

Οι αναγνώσεις των παιδιών είχαν πλαισιωθεί από ζωγραφιές σχετικές με το περιεχόμενο των βιβλίων καθώς και από μουσική και τραγούδια όπου είχε προετοιμάσει η εκπαιδευτικός της  μουσικής κα Κατερίνα Γκόλγκαρη.

Τα παιδιά  ενθουσιάστηκαν από την παρουσία της. Είναι εξαιρετική συγγραφέας και υπέροχος άνθρωπος!

Τα παιδιά της Α΄ και Β΄ τάξης, ο διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, ευχαριστούμε θερμά την κυρία Μαρία Ρουσάκη για την επίσκεψή της!

Σοφία Λέκκα , Γεωργία Νικολοπούλου

Ελένη Κασσίου , Έφη Κοντοπούλου