Το Δ2 λέει «ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟ»

Στο σχολείο μας ξέρουμε ότι όλα τα παιδιά έχουν δικαιώματα και υποχρεώσεις . Ότι έχουν ανάγκη την αγάπη και την καλοσύνη των άλλων. Ότι όλοι είμαστε διαφορετικοί και πως κι αυτό είναι δικαίωμά μας . Γι’ αυτό λοιπόν σεβόμαστε τους συμμαθητές μας και το δείχνουμε καθημερινά. Την 6η Μάρτη την αφιερώσαμε στο τμήμα μας και φέτος σε δράσεις κατά του bullying .  Παρακολουθήσαμε  την ταινία «Η μέρα που έγινα  κι εγώ λύκος» , κάναμε δραματοποιήσεις , ζωγραφίσαμε , φτιάξαμε αφίσες την  ώρα των Αγγλικών με την κυρία Φαίδρα Σταυροπούλου και στο τέλος γράψαμε για τον καθέναν από εμάς σ΄ ένα χαρτί τα προτερήματά μας για να μας βοηθάνε να ξεπερνάμε τις αδύναμες στιγμές μας και να μην φοβόμαστε τους νταήδες!!!