Εκδρομή στο Καρπενήσι (Ε’ Τάξη)

Εμπειρία ανεπανάληπτη η διήμερη εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Ε’ τάξης .

Οι μαθητές στις 18 και 19 Μαΐου 2018 επισκέφτηκαν το Καρπενήσι και συγκεκριμένα το ΚΠΕ Καρπενησίου όπου και συμμετείχαν στο διήμερο πρόγραμμα «Τα Ψηλά Βουνά». Η επίσκεψη αυτή συνδυάστηκε με το πρόγραμμα «Ας πάρουμε τα βουνά» που πραγματοποιήθηκε από τους ίδιους στη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.

Δυο μέρες σε επαφή με τη φύση. Δυο μέρες γεμάτες νέες εμπειρίες με συναισθήματα πρωτόγνωρα μακριά από τα άγχη και τις πιέσεις της καθημερινότητας. Τα ερεθίσματα που δεχτήκαμε από την ομορφιά της φύσης μας συγκίνησαν, μας ευαισθητοποίησαν, μας έκαναν καλλιτέχνες και δημιουργούς.

Ευχαριστούμε, τους γονείς όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους μα και όσους μας εμπιστεύτηκαν τα παιδιά τους για την διακριτική τους παρουσία.

Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας και το Δήμο που μας βοήθησαν να πραγματοποιηθεί αυτή η εκδρομή  .

Ευχαριστούμε τον κύριο Μανώλη Κοπανάκη, υπεύθυνο του ΚΠΕ Καρπενησίου για την άψογη ξενάγησή του.

Μα κυρίως τους θαυμαστούς 33 μαθητές μας που  ξεχώρισαν για τη φιλομάθεια, συνεργασία, ομαδικότητα τους.

Νατάσα Μιχαλοπούλου                                                                     Γιώργος Τόγιας